Ja sa vota vlen nje mandat deputeti  ne Fier

Ja sa vota vlen nje mandat deputeti  ne Fier

660
SHPËRNDAJE

Qarku i Fierit është një nga më të rëndësishmit në vend për shkak të numrit të madh të zgjedhësve, por edhe të përfaqësuesve që ai zgjedh për në parlament. Sipas statistikave nga zgjedhjet e vitit 2013 ne Qarkun Fier kanë votuar 205.301 zgjedhës, pjesëtuar me 16 mandate që ka ky qark, një mandat vlen 12.831 vota.Ne zgjedhjet e Qershorit 2013 kualicioni i majte ASHE ka fituar 11 deputet   , 9 PS , 2LSI dhe nje nga PDIU
Listat e kandudateve PS

Erjon Braçe

Adelina Rista

Bashkim Fino

Ismet Beqiri

Antoneta Dhima

Bujar Çela

Tatiano Piro

Anduel Xhindi

Gramoz Ruçi

Xhavit Bushi

Gentiana Cakani

Lindita Buxheli

Gentian Rrushi

Ermal Petushi

Afrim Plaka

Lista e kandidateve PD

-1-Enkeleid Alibeaj
-2-Genc Pollo
-3-Myslym Murrizi
-4-Luan Baci
-5-OLSI CUKAJ
-6-Luljeta Sejko
-7-Dilaver Kamberaj
-8-Jakup Beqiraj
-9-Shkelqim Krasniqi
-10-Aurora Koroveshi

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.