Ja kush paralajmeroi largimin e Tahirit dhe zëvendësimin me Peleshin 

Ja kush paralajmeroi largimin e Tahirit dhe zëvendësimin me Peleshin 

76
SHPËRNDAJE

Një javë më parë e kishte lajmëruar me një status në profilin e tij në Facebook. Ish-Kryeministri Sali Berisha akuzojë Qeverinë për kultivimin e kanabisit në të gjithë vendin.
Në një status në Facebook të datës 3 mars 2017, Berisha shkruan se Rama do të shkarkojë ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, të cilin do ta zëvendësojë me zv/Kryeministrin Niko Peleshi.
Statusin në Facebook, Berisha e ka shoqëruar edhe me një fotomontazh të Edi Ramës dhe Saimir Tahirit.
Ja çfarë shkruan ish-Kryeministri Sali Berisha:
Ediskobari var:
– Melçite e qingjit ne qafen e ujkut dhe
– per tualet, dhe me nderhyrje te forte te huaj, zevendeson Saje qorrin me Niko Peleshin per mbjelljet e reja te droges, kurse
– Peleshi vet dhe me sojin e tij, pronar plantacionesh ne Korçe, Kolonje dhe Puke! Saje qorri ka bere gati per gazetaret videot e arave te kanabisit te Peleshit por edhe per afera te tjera, Ediskobari ne takim me baronet lokal te droges caktoi zonat e mbjelljes se kanabisit per secilin prej tyre! sb

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.