Ja kë votuan banorët e Zharrëzes

Ja kë votuan banorët e Zharrëzes

324
SHPËRNDAJE

Marshuan 4 ditë nga Zharrëza për në Tiranë në këmbë, për të kërkuar dëmshpërblime për shtëpitë e tyre të cilat ishin në prag shkatërrimi nga lëkundjet e tokës, dhe banorët e Zharrëzes kanë votuar si të gjithë shqiptarët me 25 qershor.
Nga numerimi i votave ne KZAZ 59 ne PATOS ku eshte numeruar edhe ZHARREZA  , rezultati eshte si me poshte 

Në QV në Zharrëzës PS ka marrë 2209 vota, PD 1005 vota, LSI 271 vota, LIBRA 47 vota.
Megjithese protestat e tyre ishin kunder qeverise ky komunitet me voten e tyre i dhane perseri mandatin qeverise qe ata e kundershtuan e shane e c’nuk i thane .

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.