Ja kandidatët për deputetë te LSI ne Fier dhe te gjitha qarqet

Ja kandidatët për deputetë te LSI ne Fier dhe te gjitha qarqet

499
SHPËRNDAJE

Lëvizja Socialiste për Integrim ka përfunduar mbledhjen e kryesisë ku mësohet se është diskutuar për listën e deputetëve për zgjedhjet e 18 qershorit.

Mësohet se rreth 90 për qind e listës aktuale të deputetëve do të rikonfirmohet.

Mësohet se Petrit Vasili do të jetë i pari në listën e Fierit ,ndjekur nga Erisa XHIXHO  duke vijuar me Robert Bitrin , Nimet Musai.Klajdi Bogdanaj,Arjan Fasko etj

Shezai Rrokaj do të kandidojë për deputet në Vlorë e do të jetë i pari në listë, ndërsa pas tij do të jetë ministri aktual i Transporteve, Sokol Dervishaj

Në Tiranë

Luan Rama

Endrit Brahimllari

Ylli Manjani

Klajda Gjosha

Klevi pojana

Ardit cela

Eriona Xhixha

Ylli shehu

Ralf gjoni

Rea Kotani

Në Berat

Nasip Naço

Silva Caka

Në Vlorë 

Shezai Rrokaj

Sokol Dervishaj

Në Fier

Petrit Vasili

ERISA XHIXHO

Në Elbasan

Monika Kryemadhi

Edmond Haxhinasto

Në Durrës

Lefter Koka

Në Korçë

Edmond Panariti

Në Shkodër

Dritan Ylli

Agron Çela

Në Dibër

Përparim Spahiu

Në Gjirokastër

Vangjel Tavo,

Ediola Braha,

Entela Brahimi,

Gjergji Petro

Freskida Cako

Në Kukës

Silvi Beçaj

Në Lezhë

Viktor Tushaj

Meta: Lista nuk është mbyllur, do futet kush ka dëshirë

“Në lista do futen të gjithë ata që kanë dëshirë. Listat nuk janë mbyllur ende”.
Kështu u shpreh kryetari i LSI, Ilir Meta pas mbledhjes së kryesisë ku u miratua lista paraprake për kandidatët në zgjedhjet e 18 qershori.
Meta tha se diskutimet do të vijojnë dhe në lista do të futet kushdo ka dëshirë. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.