Ja ç’fare i shkruajne Mallakastriotet, Edi Rames per investimet e munguara

Ja ç’fare i shkruajne Mallakastriotet, Edi Rames per investimet e munguara

329
SHPËRNDAJE

Ne kete te Diel te 2 Prillit Kryeministri Edi Rama ka pershendetur  nepermjet nje statusi ne Facebook me imazhin e Gurit te legjendave te Permetit duke dhene edhe lajmin e rikualifikimit urban perreth ketij guri. Pervec  vleresimeve nga komentuesit nga jugu ne veri nuk kane munguar dhe kritikat per investimet e munguara ne vend.Nderkohe, ne vijim te komemteve te shumta , dy komentues nga Mallakastra i jane drejtuar kryeministrit Rama me pyetjen dhe kerkesen se, pse nuk investohet ne Mallakaster ?! Eshte harruar nga qeveria ,vetem pse drejton e djathta bashkine ?! Kur do investohet?!Por megjithate nuk eshte marre asnje pergjigje nga Kryeministri per pyetjet
MIRËMËNGJES ?

dhe ju uroj një të djelë të qetë me këtë imazh të Gurit të Legjendave të Përmetit, që shume shpejt do t’i rishfaqet qytetit i rilindur?Përmes programit të Rilindjes Urbane kanë filluar punimet për rikualifikimin urban të hapësirës rreth Gurit, restaurimin e rrënojave të hershme mbi të, aksesin e sigurtë nga vizitorët dhe një ndriçim të magjishëm pas perëndimit të diellit. Kjo mrekulli e natyrës buzë Vjosës do të jetë kartvizita europiane e Përmetit të rilindur?

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.