Ishte pa leje drejtimi dhe i dehur, arrestohet Fieraku

Ishte pa leje drejtimi dhe i dehur, arrestohet Fieraku

1047
SHPËRNDAJE

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Marjo Nasto, 31 vjeç, banues në lagjen “Kongresi i Permetit” Fier.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë natës, në vendin e quajtur “Shkolla e Muzikës”, Fier, është kapur nga shërbimet e policisë duke drejtuar mjetin autoveturë tip “Dajvu Matiz”, me targa AA 749 DA, i pa paisur me leje drejtimi dhe nga testi i alkolit rezultoi në gjëndje të dehur. 
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga Neni 291 i Kodit Penal.

*

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.