IKMT shemb 24 objekte ne Patos, Fier

IKMT shemb 24 objekte ne Patos, Fier

551
SHPËRNDAJE

Inspektoriati Kombetar i Mbrojtjes se Territorit ka nisur sot shembjen e gati 24 objekteve ne qyetetin e Patosit. Shembja e objekteve ne fjale ka ardhur per shkak te lirimit te hapesirave publike ne ketw qytet per zbatimin e projektit per rikualifikimin urban te sheshit Republika. 24 poseduesit e ketyre objekteve jane njoftuar me parw pwr kete vendim nderkohe qe nga ana e bashkise Patos ka nisur procedura e kompensimit financiar prej 50 milion leke te reja per objektet qe kane nisur te prishen..Objektet e ne fjale jane kryesisht njesi tregetimi .objektet ishin ndertuar pas viteve 1990 por ishin te legalizuara dhe dokumentacionin perkates

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.