I gjeten 16 bime kanabis arrestohet i riu nga MALLAKASTRA

I gjeten 16 bime kanabis arrestohet i riu nga MALLAKASTRA

1513
SHPËRNDAJE

Mallakastër 

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike, policia zbulon një tjetër rast.
Procedohet penalisht një shtetas.
Si rezultat i kontrolleve të territorit dhe në bazë të informacioneve që dispononin shërbimet e Komisariatit të Policisë Mallakastër, në vendin e quajtur “Ish Reparti Ushtarak” u gjetën të kultivuara dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 15 bimë narkotike të dyshuara Cannabis Sattiva.
Autor i dyshuar i kësaj vepre penale është shtetasi T.H, 21 vjeç, në banesën e të cilit u gjet dhe u sekuestrua 1 bimë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
Në përfundim të veprimeve të para hetimore, filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin T.H, 21 vjeç, banues në lagjen “5 Shkurti” Ballsh, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike” parashikuar nga Neni 284/1 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.