I gjenden droge ,arrestohet 53 vjecari dhe nje 16 vjecar nga Fieri

I gjenden droge ,arrestohet 53 vjecari dhe nje 16 vjecar nga Fieri

2062
SHPËRNDAJE

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasit: 

1.Bilbil Rexhaj, 53 vjeç, banues në fshatin Ferras, Fier, pasi:

 

Në bodrumin e banesës së këtij shtetasi, i’u gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi bimësh të thara lëndë narkotike të dyshuar Cannabis Sativa.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal.

 

 

2.F.R, 16 vjeç, banues në fshatin Ferras, Fier, pasi:

 

Në afërsi të banesës së këtij shtetasi, i’u gjetë një parcelë me bimë narkotike të dyshuar Cannabis Sativa.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga Neni 284 i Kodit Penal.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.