I gjenden 131 rrenje Cannabis arrestohet 24 vjecari

I gjenden 131 rrenje Cannabis arrestohet 24 vjecari

1927
SHPËRNDAJE

Mallakastër!
Vijon puna për evidentimin dhe asgjësimin e bimëve narkotike.
Gjenden dhe asgjësohen me djegie 130 bimë narkotike të dyshuara Cannabus Sattiva, arrestohet në flagrancë kultivuesi.
Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Mallakastër arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Marselan Sulaj, 24 vjeç, banues në fshatin Bejar, Mallakastër.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi nga kontrolli i ushtruar në fshatin Bejar, në tokën në pronësi të tij u gjetën dhe asgjësuan 130 bimë bimë narkotike të dyshuara Cannabis Sattiva. 
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga Neni 284 i Kodit Penal.
Nderkoh

I gjenden 4.3 kg lëndë narkotike dhe 59 bimë Cannabis Sattiva në banesë, arrestohet në flagrancë poseduesi.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Dhimitër Veliu, 52 vjeç, banues në fshatin Bishqethëm, Lushnje.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.