Hiqet ‘çadra e lirisë’,Bulevardi ‘Dëshmorët e Kombit’ i lire per automjetet

Hiqet ‘çadra e lirisë’,Bulevardi ‘Dëshmorët e Kombit’ i lire per automjetet

44
SHPËRNDAJE

Pas 90 ditësh, mëngjesi i sotëm në bulevardin “Dëshmorët e Kombit’ ka qenë ndryshe, pasi aty mungonte ‘çadra e lirisë’, e cila për gati 3 muaj qëndroi përballë Kryeministrisë.

opozita kishte ngritur çadrën para godinës së Kryeministrisë, konkretisht në 18 shkurt 2017, ku kërkonte qeveri teknike përmes së cilës mund të realizohen zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Pas marrëveshjes së arritur 18 Maj 2017 mes kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama, çadra e ka përmbushur misionin e saj, dhe është hequr nga bulevardi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.