Gjykata ka vendosur masen e vleresimit per 7 nga 16 te arrestuarit...

Gjykata ka vendosur masen e vleresimit per 7 nga 16 te arrestuarit per fallsifikim te dokumentave per emigrim

182
SHPËRNDAJE

Gjykata e rrethit Gjyqesor Fier ka zhvilluar sot seancen e vleresimit te mases se sigurise per 7 nga 16 te proceduarve per falsifikim dokumentesh me qellim mundesimin e emigrimit te paligjshem.

Prokurori i ceshtjes, Asllan Bajramaj ka kerkuar disa dite me pare caktimin e masess se sugurise arrest ne burg pa afat ndaj Artan Hasanit, Jetnor Hoxhaj, Kostaq Papa, Eris Koliqi, Xhevair Myrtaj, Artan Haxhiu dhe Enton Lahollari, ndaj te cileve gjykata ka vendosur te njejten mase sigurie.

Diten e Djeshme eshte kryer verifikimi i mases

Per tre nga te arrestuarit, Jetnor Hoxhaj, Artan Haxhia garanci pasurore dhe Eris Koliqi.

Sot gjykata e rrethit gjyqesor Fier ka vendosur pranim kerkesen e prokurorise per vleresim dhe caktimin e mases arrwst me burg per Artan hasanin  48 vjec

Xhevair Myrtaj 53 vjec zevendesim mase nga arrest me burg ne garanci pasurore

Enton Lahollari  37 vjec u vendos pranim i kerkeses se prokurorit arrest me burg

Kostaq papa 31 vjec u vendos zevendesim mase nga arrest me burg ne garanci pasurore

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.