Gjykata Fier:Arrest me burg per 33 vjecarin qe kishte pire vaj hashashi

Gjykata Fier:Arrest me burg per 33 vjecarin qe kishte pire vaj hashashi

202
SHPËRNDAJE

U shtrua ne urgjencen e spitalit rajonal te Fierit pasi kishte konsumuar vaj hashashi me date 19 shkurt, ndaj 33 vjecarit Lorenc Bregu nga Dukasi i Patosit gjykata e Fierit ka caktuar masen e sigurise arrest ne burg, pasi ne banesen e tij jane gjetur nje pistolete “BLOW MINI” te mbushur me gjashte fisheke, nje kreher bosh i kesaj pistolete, nje tjeter kreher pistolete model 54 me tete fisheke dhe dy qeska farmaceutike te mbyshura me fara te dyshuara si ato te bimes natkotike “canabis sativa” dhe nje qese jeter me fara te njejta e mbyllur me djegie, te gjitha se bashku me peshe rreth 31 grame, qe sipas hetuesve mjaftojne per te mbjelle dy sera.

Pas ndalimit te 33 vjecarit, prokuroia i ka kerkuar gjykates caktimin e mases se sigurise arrest ne burg ndaj tij. Gjate zhvillimit te seances per caktimin e mases se sigurise, prokurori i ceshtjes, Petrit Vukaj ka kerkuar vleresimin si te ligjshem te 33 vjecarit Lorenc Bregu dhe caktimin e mases se sigurise arrest ne burg ndaj tij per veprat penale “mbajtja pa leje dhe prodhimi i armeve , armeve shperthyese dhe municionit” dhe “prodhimi e shitjabe narkotikeve”.

Pasi gjyqtarja Adelina Zarka ka shqyrtuar provat e prokurorise ka vleresuar si te drejte kerkesen e prokurorise duke caktuar burg pa afat ndaj 31 vjecarit. Nga burime te akuzes mesohet se dyshohet qe farat mund te perdoreshin nga i riu per t’u mbjelle gjate muajve ne vazhdim.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.