Gjirokastra çel sezonin turistik

Gjirokastra çel sezonin turistik

120
SHPËRNDAJE

Gjirokastra ka çelur zyrtarisht sot sezonin turistik. Në pazarin karakteristik të qytetit u mbajt ceremonia festive.Artizanët lokalë u përpoqën të sjellin në vëmendjen e vizitorëve dhe turistëve atë ç’ka do të ofrojë Gjirokastra si destinacion.

Gjatë 5 viteve te fundit qyteti i gurtë ka qenë një prej stacioneve më të rëndësishme të turistëve. Këtë vit qyteti do të ofrojë më shumë atraksione për vizituesit. Gjirokastra është një prej qendrave më të rëndësishme turistike në Jug të vendit

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.