“Gjanica”ndryshon serish ngjyre,po behet si “Ylberi”

“Gjanica”ndryshon serish ngjyre,po behet si “Ylberi”

364
SHPËRNDAJE

Ndotet perseri lumi Gjanica. Sot ujrat e Gjanices jane ngjyrosur ne te zeze duke marre ngjyren e vertet te vdekjes. E kishim pare Gjanicen te kishte ngjyra te ndryshme si te kuqe te bardhe , ngjyre gurkaki dhe sot te zeze. Nje qytwtar qe kalonte prane tha se Gjanica po behet si ylberi i ka te gjitha ngjyrat per cdo periudhe te vitit. Dicka tjeter qe beri pershtypje nga qytetari i moshuar ishte shprehja se ky popull ka shtat lekur dhe duron shume ndaj ndodhin keto. Vdekja kalon perpara nesh dhe askush nuk ngre zerin. Nuk eshte fjala vetem per ndotje te mjedisit por rrezik per shendetit e mijra banoreve te Fierit

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.