Gati prangat për 30 drejtues policie ne  Fier e Vlore ,dyshohen te...

Gati prangat për 30 drejtues policie ne  Fier e Vlore ,dyshohen te jene pjese e grupit të Moisi Habilajt

1268
SHPËRNDAJE

Jo pak, por të paktën 30 oficerë policie të cilët janë evidentuar si lidhje e grupit të drogës të Moisi Habilajt.Lajmi është bërë i ditur nga burime pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda që kanë hapur një hetim për grupin e Habilajve.

Emrat mësohet se janë zbuluar nga policia italiane gjatë përgjimeve të kryera për zbulimin dhe shkatërrimin e grupit që po trafikonte sasi të mëdha droge nga Shqipëria për në Itali.

Mësohet se emrat kanë mbërritur në Shqipëri dhe janë sjellë bashkë me dosjen e Habilajve.Emrat mësohet se janë të drejtuesve të policisë në Vlorë dhe Fier gjatë viteve 2013-2017 dhe të Delta Forcë, repart special i ngritur për të patrulluar brigjet në Vlorë.

Lajmi është bërë i ditur nga ABCNews.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.