Foto/Situat dramatike ne plazhin SEMAN

Foto/Situat dramatike ne plazhin SEMAN

732
SHPËRNDAJE

Pamjet ne nje set fotografish te fiksuara nga banoret e Fierit tregojne situaten e kesaj te DIELE NE PLAZHIN SEMAN. Situate vertet per te shprehur keqardhje se si po degradon kjo pasuri natyrore dhe ky destinacion turistik per mijra banore te qarkut Fier dhe pse jo ne gjithe vendin. 

Dikur plazhi SEMAN me reren kurative mblidhte pushues nga gjithe vendi. Sot kjo vlere natyrore dhe turistike eshte teresisht e rrenuar. Pylli me pisha mbi 70 vjecare eshte thuajse pertok .

 Mijra pisha jane shkulur nga stuhite detare duke zhveshur nje pjese te mire te shtrirjes se kesaj siperfaqe nderkoh rruga qe te con ne kete plazh eshte teresisht e shkaterruar duke bere qe ky sezon turistik te frenoj pushuesit drejt ketij bregdeti qe ka qene i preferuari para viteve 1990 per gjithe fieraket

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.