Foto/Shemben dhjetra objekte ne Patos

Foto/Shemben dhjetra objekte ne Patos

388
SHPËRNDAJE

Dhjetra objekte te ndertuara pa leje ne hapsirat brenda lagjeve te qytetit naftetar te Patosit kane nisur egzekutimin me prishje nga bashkia. Vendimi i keshillit te bashkise Patos synon ti jap nje frymemarrje hapsirave mes lagjeve te qytetit te cilat u zaptuan   gjate periudhes se 27 viteve te demokracise .

Jane me dhjetra e dhjetra objekte qe sherbenin si njesi apo mure rrethuese dhe garazhe qe kishin mbire per vite me rradhe ne brendesi te lagjeve te Patosit duke u bere jo vetem pengese per kalimtaret por edhe duke prishur kondiconet urbane dhe estetiken e qytetit. Me pwrfundimin e nderhyrjeve me prishje te ketyre objekteve bashkia parashikon hapjen e hapsirave publike dhe mjedise te gjelberuara

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.