Foto/Punonjesit e Rafinerise ne proteste,kercenojne me greve urie

Foto/Punonjesit e Rafinerise ne proteste,kercenojne me greve urie

54
SHPËRNDAJE

Sot punonjesit e rafinerise kane dale serish ne proteste. Punonjesit jane shprehur te zhgenjyer pasi ju premtua marrja e pagave por sot ata vijojn te jene pa paga prej dy muaj dhe 18 muaj pa sigurime shoqerore.

Punonjesit jane shprehur se ata do te vijojne protesten deri ne zgjidhjen e problemit dhe marrjen pagave. Ata kane percjell mesazhin ministrise se industrise dhe qeverise per te ushtruar presion ndaj adriministratorit te kesaj Uzine te zbatoje detyrimet ndaj punonjesve . Punonjesit kane kercenuar se ne rast se do gjenden perseri para indiferences se qeverise ata do te hyjne te henen ne greve urie

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.