Foto/Policia sekuestron 1,5 ton droge ne 3 banesa, 6 persona te ndaluar

Foto/Policia sekuestron 1,5 ton droge ne 3 banesa, 6 persona te ndaluar

71
SHPËRNDAJE

Drejtoria Vendore e Policisë Berat, në operacion masiv antidrogë.


Operacioni teresisht policor në fshatin Përparim, të Njësisë Administrative Bogovë, si dhe në rrugën nacionale Poliçan-Bogovë.


Sekuestrohet në 3 banesa një sasi e konsiderueshme lënde narkotike.

 

Gjithashtu në rrugën nacionale Poliçan – Bogovë, si rezultat i zhvillimit të operacionit, është gjetur e braktisur një tjetër sasi e konsiderueshme lënde narkotike e futur në thasë.


Sasia e lëndës narkotike e sekuestuar deri në këto momente përafërsisht 1.5 Ton.
Policia ka shoqëruar 6 persona.
Si dhe deri ne keto momente jane shpallur ne kerkim tre persona.
Operacioni vijon

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.