Foto/Kumani po prek ndryshimin,me shetitore,si qytet

Foto/Kumani po prek ndryshimin,me shetitore,si qytet

539
SHPËRNDAJE

Banoret e Kumanit ,Bashkia ROSKOVEC po prekin cdo dite ndryshimet ne rruge, fasada dhe mjedisin ku jetojne . Investimi i qeverise Shqiptare ne Rikualifikimin Urban ne njesine administrative Kuman cdo dite dhe me shume po transformon Kumanin nga e kaluara e dikurshme . 

Banoret kujtojne Kumanin e djeshem me  godina te palyera dhe nje mjedis i papaster ndersa sot projekti ne fjale ka rilindur dhe i ka dhene ngjyra jo vetem fasadave por edhe rrugicave te brendeshme ku mbreteronte pislleku dhe erresira.

Projekti i rikualifikimit urban ne Kuman ka nisur te zbatohet ne   nje siperfaqe prej 2,2 ha  me nje vlere financimi prej 30 milion leke te reja . Sipas kreut te Bashkise Roskovec ky investim do ta shendroj Kumanin ne nje pamje te tjetersuar me imazhin e nje qyteti te ri.Projekti parashikon rikonstruksion te rrugeve restaurim dhe lyerje fasadash te pallateve dhe nje shetitore me lulishte dhe mjedise shplodhese. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.