FOTO/ Ja shqiptari arrestuar me 1.6 ton drogë në Itali, 

FOTO/ Ja shqiptari arrestuar me 1.6 ton drogë në Itali, 

145
SHPËRNDAJE

Abaz Mamo, 22 vjeç, është shqiptari i arrestuar gjatë një aksioni të të karabinierëve në Brindisi-t në Itali, që kanë sekuestruar një sasi të konsiderueshme droge.


Siç raportojnë sot mediat lokale, karabinierët e Brindisi-t që mësynë mëngjesin e sotëm në një shtëpi fshati në Montenegro, pak kilometra nga qendra e banuar.


Ata që ruanin drogën ishin dy shqiptarë, Abaz Mamo i arrestuar, ndërsa tjetri i ka shpëtuar prangave dhe ka humbur gjurmët. Në shtëpi, u gjetën 1 ton e 610 kg marijuanë, e ndarë në paketime nga 5 në 25 kilogram. Droga, raporton “Brindisi report” kishte ardhur nga Shqipëri.


Dy shqiptarët kishin me vete dy pistoleta, një “Dan Wesson” të kalibrit 357 dhe një “Beretta” të kalibrit 7,65.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.