Forcat policore ne rruge “frikesojne” drejtuesit e mjeteve ne Fier

Forcat policore ne rruge “frikesojne” drejtuesit e mjeteve ne Fier

2039
SHPËRNDAJE

Ka qene nje aksion sensibilizues per zbatimin e rregullave te qarkullimit si dhe pajisjen e kuponit tatimor por ne syte e drejtuesve te mjeteve kjo skene eshte pare si ndonje aksion per gjoba duke krijuar nje ndjesi frike.

Qytetaret jane shprehur se promocionet dhe sensibilizimi mund te behen nepermjet vendosjes dhe shperndrjes se broshurave ne xhamat e automjeteve, ne bare , plazhe shtepi etj ndersa kjo menyre shperndarje duket ne syte e te gjitheve qe behet ne menyre te detyruar.

Sipas organizatoreve te publikimit te ketij aksioni, eshte ngritur nje  Taske Force per sensibilizimin e qytetarve per pajisjen e kuponit tatimor ne cdo artikuj qe blejne Ky bashkpunim ka nisur prej dites se sotme ne nje nga akset kryesore rrugore qe lidh fierin me qytetet e tjera.

Drejtuesit e automjeteve jane ndalur dhe pershendetur nga grupet e ngritura te policise se qarkullimit dhe tatimorve dhe i jane dhene broshurat sensibilizueze per kete qellim ku shpjegohet rendesia e pajisjes nga qytetaret me kuponin tatimor si nje mase parandaluese e korrupsionit dhe e fshehjes se te Ardhurave nga tattimpaguesit si dhe rregullat e qarkullimit qe duhen te zbatohen nga drejtuesit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.