Flaket e nje zjarri ,rrezikojne banesat ne Dukas ,Patos.

Flaket e nje zjarri ,rrezikojne banesat ne Dukas ,Patos.

128
SHPËRNDAJE

Nje zjarr i permasave te medha ka rene pasditen e kesaj te Merkure,ne lagjen Dukas ,Bashkia Patos .Nga flaket e zjarrit eshte djegur plotesisht nje hangar per bagetine ndersa shume prane saj ndodhet edhe nje shtepi banimi .Zjarrefikesit e Patosit kane shkuar menenjehere ne zjarrin e raportuar ndersa ende po punohet per shuarjen e flakeve .Zjarrefikesit po luftojnd me flaket per te mbrojtur banesen nga zjarri.

Ne operacionin e shuarjes se ketij zjarri kane shkuar edhe zjarrefikesit e M.z.sh.Patos dhe Avari shpetimi Albpetrol.Nuk dihet shkaku i zjarrit, ndersa jane djegur rreth 6 ha me shkurre ,ferra dhe ullinje pas disa oresh zjarri eshte vene ne kontroll duke arritur te shuhet plotesisht

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.