Financimi 4 milion € i”Parkut Qendror ne Fier”, habisin qytetaret

Financimi 4 milion € i”Parkut Qendror ne Fier”, habisin qytetaret

3629
SHPËRNDAJE

Sapo nisi nga puna me vrull te madh investimi prej 4 mln euro i parkut qendror kane nisur edhe komentet ne rrjetin social facebook.Pjesa me e madhe e komentuesve shprehin habi per vleren e madhe financiare te ketij parku por edhe per elementet e perfshire ne kete projekt qe jane stola,lule,bar,shaterervan dhe rikonstruksion i godines fabrikes miellit. Per financimin e parkut te ri bashkia ka perfituar investimin e qeverise prej afro 296 milion leke te reja ndwrkohe prishja e objekteve qe rrethonin sipefaqen prej afro 18 mije metra katrore si dhe pastrimi i inerteve dhe shpronesimet shkojne ne afro 4 miln €.Ne pyetjet e ngritura nga shume qytetare kerkohet transparence jo vetem per kete projekt por te gjitha imvestimet ne Fier.Per me teper filloi nje pune pa asnje tabele 

Disa komente

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.