Fier:Vjehrri 80 vjec dhunon nusen e djalit, policia e merr ne...

Fier:Vjehrri 80 vjec dhunon nusen e djalit, policia e merr ne mbrojtje

317
SHPËRNDAJE

Komisariati i Policisë Fier

Dhuna ne familje ka marre permasa te medha vitet e fundit . Raste te shumta denoncohen cdo dite ne policine Fier. Dhuna fizike dhe psikologjike eshte bere fenomeni me i perhapur qe po prek familje nga shtresa te ndryshme sociale. Raste te shumta denoncohen kur burri ngre doren kunder bashkeshortes femijes apo edhe kur femija ngre doren kunder prindit . Rasti i ndodhur mbreme ne Fier dhe i denoncuar nga nusja e djalit eshte rasti i perseritur edhe ne Fier

Më datë 20.01.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes për shtetasen N.A vjeç 32, pasi dyshohet se vjehrri, shtetasi N.A, vjeç 80, ka ushtruar dhunë fizike dhe  psikologjike ndaj saj. Materialet  u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësorë Fier. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.