Fier:Vidhnin pjesë makinash, policia arreston 5 shtetas.

Fier:Vidhnin pjesë makinash, policia arreston 5 shtetas.

453
SHPËRNDAJE

Fier

Vidhnin pjesë automjetesh dhe aksesorë makinash, policia arreston 5 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, në bazë të punës operative hetimore, bënë të mundur arrestimin e shtetasve:

1.Mikel Spirakos, 20 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje.

2.Enea Ymeralilaj, 24 vjeç, i proceduar më parë për plagosje dhe mosbindje të punonjësit të policisë.

3.Kevin Sinanrrapaj, 22 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje.

4.Gerti Meçanaj, 25 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje.

5.F.V, 16 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje.

Të pestë këta shtetas janë banues në Ballsh.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin vidhnin pjesë të ndryshme automjetesh dhe aksesorë makinash në qytetin e Fierit në periudha të ndryshme kohore, si dhe dyshohen si autorë të vjedhjeve të disa makinave.

Ju sekuestrua në cilësinë e provës materiale një makinë tip “Benz” e cila dyshohet të jetë e vjedhur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë për veprën penale “Vjedhje” e kryer në bashkëpunim parashikuar nga Neni 134/2 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.