Fier:Transportonte pasagjer ne automjet pa licence , procedim 44 vjecarit

Fier:Transportonte pasagjer ne automjet pa licence , procedim 44 vjecarit

1173
SHPËRNDAJE

Drejtoria Vendore e Policisë FierSeksioni kundër krimit ekonomik e financiar

Më datë 13.11.2016, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin F.T, vjeç 44, banues në fshatin Rreth Libofshë, Fier, pasi rreth orës 08:30, në rrugën Fier-Lushnjë, në fshatin Mbrostar Ura, u kap me mjetin tip “Benz” duke transportuar pasagjerë, pa licencë. Nenet 180 e 181 të Kodit Penal.  
Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Më datë 15.12.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin M.D, vjeç 56, banues në Divjakë, pasi rreth orës 11:30, në “Ura e Misarit”, është kapur duke drejtuar pa leje drejtimi motorin tip “Dajang”, pa targë. Neni 291 të Kodit Penal.

Nderkohe 

Më datë 15.12.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes të menjëhershëm për shtetasen O. Y, vjeç 30, banuese në Fier, pasi ish bashkëjetuesi E.R, vjeç 40, banues në Fier, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.  

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.