Fier:Shtroi rrugen para lokalit te tij, pa leje  ,arrestohet 52 vjecari

Fier:Shtroi rrugen para lokalit te tij, pa leje  ,arrestohet 52 vjecari

843
SHPËRNDAJE

Fier 

Nje 52 vjecar nga fshati Topoje i Fierit eshte arrestuar nga policia per ndertim pa leje. 52 vjecari nuk kishte marre leje per te shtruar me beton nje pjese te rruges qe te conte tek lokali i tij dhe kaq eshte dashur dhe policia ka vendosur arrestimin e tij per ndertim pa leje. Rreth dy vjet me pare ne fshatin Petov , njesia administrative Mbrostar, nje shtetas eshte arrestuar dhe me pas u lirua pasi ndertoi nje kotec pulash pa leje

Njoftim i Policise Fier

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariarin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-Margarit Gjeçi, 52 vjeç, banues në fshatin Topojë, Fier.

 

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në fashatin Topojë ka shtruar një rrugë me beton pa leje para lokalit të tij.

 

Materialet i kauan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm” parashikuar nga Neni 199/a/2 i Kodit Penal.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.