Fier:Procedohen penalisht 5 shtetas për “Ndërtim të paligjshëm”.

Fier:Procedohen penalisht 5 shtetas për “Ndërtim të paligjshëm”.

216
SHPËRNDAJE

Fier-Lushnje
Vijon zbatimi i planit të masave ndaj ndërtimeve pa leje.

 

Procedohen penalisht 5 shtetas për “Ndërtim të paligjshëm”.
Në vijim të zbatimit të planit të masave ndaj ndërtimeve pa leje, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatet e Policisë Fier dhe Lushnje, referuan materialet në Prokurori për procedim në gjendje të lirë në ngarkim të shtetasve:
-V.M, 40 vjeç, banues në fshatin Kallm i Vogël, Fier, pasi u kap duke ndertuar në tokën në pronësi të tij një objekt pa leje.
-K.B, 43 vjeç, banues në fshatin Kallm i Madh, Fier, pasi në tokën në pronësi të tij u kap duke ndërtuar një objekt pa leje.
-V.P, 34 vjeç, banues në lagjen “Liri Gero” Fier, pasi u kap duke ndëtuar në tokën në pronësi të tij një objekt pa leje.
-E.Sh, 23 vjeç, banues në fshatin Ballagat, Lushnje, pasi u kap duke ndërtuar një objekt pa leje.
-F.Sh, 58 vjeç, banues në fshatin Ballagat, Lushnje, pasi në fshatin Ballagat u kap duke ndërtuar një objekt pa leje përkatëse.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier dhe Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm” parashikuar nga Neni 199/a i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.