Fier:Pretendonte pronesine e vellait, procedohet 70 vjecari

Fier:Pretendonte pronesine e vellait, procedohet 70 vjecari

162
SHPËRNDAJE

Më datë 27.12.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin A.M, vjeç 70, banues në fshatin Peshtan Bregas, pasi dyshohet se më datë 26.12.2017, me vetëgjyqësi, ka shkulur shtyllat prej betoni kufizuese midis tokës së tij dhe të vëllait, shtetasit B.M, vjeç 75, banues në Fier, duke pretenduar pronësinë e të gjithë tokës për të cilën nuk zotëron dokumentacionin e pronësisë. Neni 277 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.