Fier:Perplasi me makine nje 54 vjecar ne biciklete, arrestohet shoferi

Fier:Perplasi me makine nje 54 vjecar ne biciklete, arrestohet shoferi

267
SHPËRNDAJE

*Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arreestuan në flagrancë shtetasin:
-Vangjel Mehmeti, 42 vjeç, banues në fshatin Grabian, Divjakë.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në aksin rrugor Fier-Lushnjë në afërsi të urës së Mbrostarit duke drejtuar automjetin tip Benz me targa 1- KLJ 715 ka goditur shtetasin F.D, 54 vjeç, banues në lagjen “Apollonia”,Fier, i cili lëviste me biçikletë dhe ndodhet në spitalin Fier nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikun për jetën.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” parashikuar nga Neni 290 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.