Fier:Nuk i ndaloi patrulles policise arrestohet 34 vjecari

Fier:Nuk i ndaloi patrulles policise arrestohet 34 vjecari

499
SHPËRNDAJE

Fier
Drjetonte makinën pa leje drejtimi dhe nuk i bindet punonjësve të policisë për të ndaluar, ndiqet dhe arrestohet në flagrancë nga policia.
Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Halim Beqiri, 34 vjeç, banues në fshatin Mashkullorë, Gjirokastër.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në vendin e quajtur “Rotondua e Sheqit” Fier është kapur nga patrulla e policisë duke drejtuar mjetin tip Benz me targa AA 443 ES , pa leje drejtimi.
Ky shtetas nuk i kishte qëndruar patrullës së policisë rrugore në aksin rrugor Lushnjë–Fier dhe më pas u bë i mundur ndalimi i tij në vendin e quajtur “Rotondua e Sheqit” Fier.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga Nenet 291 dhe 242 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.