Fier:Ngjarjet dhe veprat penale ne 24 oret e fundit

Fier:Ngjarjet dhe veprat penale ne 24 oret e fundit

328
SHPËRNDAJE

1.    Më datë 08.02.2018, në aksin rrugor Patos- Fier, te kthesa e Patosit, shtetasi I.M, vjeç 45 banues në Fier, duke drejtuar mjetin tip “Jeep” ka dalë jashtë rruge, për pasojë është dëmtuar e ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për vlerësim.

2.    Më datë 07.02.2018, në fshatin Portëz, duke punuar me mjet bujqësor tip “Frezë”, është dëmtuar shtetasi T.G, vjeç 44, banues në Sheq i Madh, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, si ngjarje aksidentale.

3.    Më datë 08.02.2018, në lagjen “8 Shkurti”, në banesë është gjetur nga familjarët e vdekur pa shenja dhune, shtetësia S.R, vjeç 83. Nga veprimet e kryera dyshohet se vdekja ka ardhur nga shkaqe natyrale. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për vlerësim.

4.    Më datë 08.02.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen Z.H, vjeç 43, pasi kunata, shtetësia D.H, vjeç 41, banues në Fier, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Fier,  Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

5.    Më datë 08.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin I.M vjeç 55, banues në fshatin Bishan,  pasi  në Bishan, i ka pushtuar siperfaqe tokë, vëllait, shtetasit K.M, vjeç 34, banues në këtë fshat. Neni 200 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.