FIER:Kanos me armë gjahu vëllain e tij, arrestohet nga policia.

FIER:Kanos me armë gjahu vëllain e tij, arrestohet nga policia.

587
SHPËRNDAJE

Fier
Kanos me armë gjahu vëllain e tij, arrestohet në flagrancë nga policia.
Specialistët pëe Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Sterio Jarua, 60 vjeç, banues në fshatin Boçovë, Fier.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në fshatin Boçovë, për motive pronësie ka kanosur me armë gjahu( të cilën e mbante pa leje), vëllain e tij, shtetasin H.J, 69 vjeç, banues në fshatin Boçovë, Fier.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive” parashikuar nga Nenet 130/a/2 dhe 280 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.