Fier:Ja kush eshte autori i dyshuar i grabitjes se “Western Union “

Fier:Ja kush eshte autori i dyshuar i grabitjes se “Western Union “

1071
SHPËRNDAJE

Ndalohet nje prej autoreve tw dyshuar te vjedhjes me arme te tre western union ne Fier dhe tentatives se vjedhjes se nje pike tjeter.

Nga burime te Prokurorise Fier ,mesohet se Prokurori Petrit Vukaj ka leshuar urdher ndalimin ndaj 26 vjecarit Alket Velaj, nga fshati Varibop i njesise administrative te Bashkise Fier.

Urdher ndalimi i Prokurorit Petrit Vukaj, pasi dyshohet se Alket Velaj ishte organizatori i vjedhjeve me arme te tre western union, dy ne qender te Fierit dhe nje ne Levan, si edhe tentativen w vjedhjes se nje western unioni po ne qender tw Fierit.

Alket Velaj i denuar me pare per plagosje me arme.

Gjate marrjes se deklarimeve, Alket Velaj ka deklaruar se kishte qene ne gjendje te veshtire financiare dhe se me date 03.01.2018 po rrinte tek rrethrrotullimi i globit dhe aty ka takuar nje djale tjeter rastesisht e pasi kane hyre ne bisede me njeri thetrin, Alketi shton se i ka propozuar te vjedhin nje western union e kane shkuar tek nje pike transferimi valutor prane ish- universitetit kristali, ku jashte sipas tij kane gjetur nje cante femrash dhe jane larguar me vrap, por ska e gjetur gje ne cante.

Mesohet se i ndaluari ka deklaruar para hetuesve se e kishte lene serish me shokun e saponjohur qe te takoheshin bashke dhe se kane kryer edhe vjedhjen e dy pilave te tjera western wnion, prane prefektures se fierit dhe ne Levan te Fierit.

I ndaluari Alket Velaj para hetuesve: kemi perdorur pistolete loder nuk i kemi bere keq njeriu.

Vjedhjet i kryem se isha ne veshtiresi financiare

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.