Fieri vleresohet me noten 6,97 ne provimet e matures shteterore 2016

Fieri vleresohet me noten 6,97 ne provimet e matures shteterore 2016

604
SHPËRNDAJE

Drejtuesi Rajonal i Arsimit ne Fier ka dale sot ne nje konference per shtyp ku  prezantoi  rezultatet e matures shteterore. Ne menyre te permbledhur ne provinet e matures shteterore te rrethit Fier 2016  jane  vleresuar me noten 4, 449 nxenes ose 5,7% e numrit te nxenesve qe moren pjese ne te 5 provimet dhe me noten 10,  786 nxenes ose 9,9 % e numrit te nxenesve me poshte konferenca e plote.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.