Fier:Dhunon bashkeshorten ,33 vjecari ne arrati nga frika e policise.

Fier:Dhunon bashkeshorten ,33 vjecari ne arrati nga frika e policise.

381
SHPËRNDAJE

Ndersa sot te dashuruarit fedtojne diten e Dashurise per nje 33 vjecar nga Fieri kjo eshte dita e arratise.33 vjecari me inicialet A.K ka dhunuar bashkeshorten por pas denoncimit te saj , ai ks mundur te largohet .

Shifrat e dhunes ne familje dhe fenomeni ne fjale ka marre permasa te medha. Vetem ne Janar te ketij viti dhe gjysmen e pare te Shkurtit 2018 numerohen mbi 30 denoncime per dhune ne familje

Komisariati i Policisë Fier

Më datë 13.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier dhe punohet për kapjen e shtetasit A.K, vjeç 33, pasi në banesë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes, shtetases P.K, vjeç 29. Neni 130/a i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.