Fier:Demet nga permbytja, vijon te rritet fatura financiare

Fier:Demet nga permbytja, vijon te rritet fatura financiare

76
SHPËRNDAJE

Prej dites se djeshme 5 grupe te komisioneve te vleresimit te demeve nga permbytjet vijojn en terren te rregjistrojne ne cdo shtepi dhe biznese demet . Sipas sektorit te veterinarise ne deejtorine e bujqesise Fier Andon Cuko , permbytjet e fillim Dhjetorit kane shkaktuar pervec demeve ne baesa kane shkaktuar mbytje te bagetise si dhe deme ne 100 ha sera. Ne nje Ferme ne Ferras Vjosa ka permbytur nje ferme me lope ku ka rrembyer 16 vica nderkohe ne nje ferme ne Cerven jane mbytur 5000 shpend dhe mbi 200 ne Bocove.Per te gjitha bagetite dhe shepndet w mbytura ka nisur asgjesimi

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.