Fier:Cudira Shqiptare!I shkuli ullinjte komshinjve ,procedim per 55 vjecarin

Fier:Cudira Shqiptare!I shkuli ullinjte komshinjve ,procedim per 55 vjecarin

441
SHPËRNDAJE

Nuk eshte rast i pare kur njerez te papergjegjshem ne shenje hakmarrje apo inati, te prones se tjetrit, kryejne akte teper te uleta ,duke e shkaterruar ate. Nje rast i tille ka ndodhur ne nje fshat te Patosit ku nje 55 vjecar ka shkateruar 65 fidane ulliri te komshijve dhe ka shkuar deri edhe ne zaptimin e tokes. Per kete ngjarje ka nisur procedimi per 55 vjecarin

Komisariati i Policisë Fier

Më datë 09.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin P.D, vjeç 55, banues në fshatin Siqecë, Patos, pasi në Siqecë, ka shkatërruar 65 fidanë ulliri një vjeçar dhe ka pushtuar një sipërfaqe tokë të bashkëfshatareve A.D e B.D vjeç 58 e 41. Nenet 200 e 150 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.