Fier:Arrestohet Pakistanezi qe po transportonte ilegalisht 4 bashkeatdhetaret e tij

Fier:Arrestohet Pakistanezi qe po transportonte ilegalisht 4 bashkeatdhetaret e tij

186
SHPËRNDAJE

Fier

Nga ana e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Pakistanez:

-Syed Sh., 30 vjeç, aktualisht banues me leje qëndrimi në Shqiperi , konkretisht në Elbasan.

Arestimi i këtij shtetasi u bë pasi në vendin e quajtur “Rreth rrotullimi i Çermës” Lushnje, është kapur me automjetin e tij tip “Volkswagen” duke transportuar 4 shtetas të tjerë Pakistanez të cilët kanë hyrë ne kufirin e Republikës së Shqipërisë në mënyrë të paligjshme nga shteti Grek nëpërmjet kufirit të gjelbër të Kakavijës.

Për katër shtetasit Pakistanez filloi procedimi penal në gjendje të lirë.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprime të mëtejshme për veprat penale “Dhënia ndihmë për kalim të paligjshëm kufiri” dhe “Kalim i Paligjshëm i Kufirit” parashikuar nga Nenet 298 e 297 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.