Fier:360 zjarre ne dy muaj , asnje autor  i kapur apo fajesuar 

Fier:360 zjarre ne dy muaj , asnje autor  i kapur apo fajesuar 

61
SHPËRNDAJE

 Zjarret vazhdojne te shkaktojne deme te konsiderueshme ne Fier. Kodrat me ullishta ne Rrerez Patos jane perfshire kete mengjes nga flaket duke djegur rreth 200 rrenje ullinj . 
Banorët kane njoftuar per renien e zjarrit dhe shprehin shqetësimin e tyre. Sipas të dhënave, zjarri ka nisur rreth orës 09:00 të paradites së sotme, por në vendngjarje nuk kanë mbërritur  zjarrefikeset.

Megjithe takimet dhe sensibilizimin per te ndalur zjarret ne qarkun Fier ,ato jane te pranishme edhe pas thirrjeve te vazhdueshme ndaj policise dhe prokurorise .

Prefekti i Qarkut Fier ne nje takim me shtabin e emergjencave ,mbledhur nje jave me pare ka terhequr vemendje mbi kete problem .Ai ka thene se nuk ka zjarre te rastesishme , duke nenkuptuar kapjen e autoreve .

Qindra zjarre te ndodhur ne Qarkun Fier jane pa autor dhe pa sqaruar shkaqet e renies. Numri i tyre ne qarkun Fier shkon ne mbi 360 zjarre vetem per periudhen e veres. Askush nuk ka marre pergjegjesine apo te fajesohet per keto zjarre dhe demet e shkaktuara

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.