Fier: Dy te arrestuar per drejtim te automjeteve pa leje drejtimi dhe...

Fier: Dy te arrestuar per drejtim te automjeteve pa leje drejtimi dhe te dehur

424
SHPËRNDAJE

Fier 

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasit:

 

1.Hiqmet Bako, 56 vjeç, banues në Mbyet, Fier, pasi:

 

Në rrugën Fier-Kraps, është kapur duke drejtuar mjetin tip “Alfa Romeo”, me targë CW 830, nën ndikimin e alkoolit në masën 1.19 mg/l.

 

2.Miren Kallashi, 20 vjeç, banues në Kraps, Fier, pasi:

 

Në vendin e quajtur “Kryqëzimi i zogut të zi” Fier, është kapur duke drejtuar motomjetin tip “Dayang”, me targë AI216, i pa paisur me leje drejtimi.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga Neni 291 i Kodit Penal.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.