“Eksperimente” ne Pedonalen Fier, drejtues te automjeteve, kujdes! (video)

“Eksperimente” ne Pedonalen Fier, drejtues te automjeteve, kujdes! (video)

983
SHPËRNDAJE

“Sferat verdhoshe te betonta” duket se nuk do ta kene te gjate per te qendruar ne Pedonale. Qindra prej tyre jane goditur e  jane keputur  nga drejtuesit e mjeteve   dhe me pas jane zvendesuar. Nje kosto kjo jo vetem per drejtues te mjeteve por edhe per bashkine qe kryen here pas here zvendesimin e sferave te demtuara.Projekt pa mend dhe me probleme kane thene qytetaret fierak prej nisjes se ndertimit por zeri tyre nuk u degjua.Se fundmi bashkia po kryen nje eksperiment per kete qellim duke i zvendesuar keto sfera ne forme dhe permbajtje.Keshtu jane vendosur ne nje pjese te pedonales ne vend te sferave te betonta ,gjysme harqe te hekurta .Ata drejtues qe nuk do jene te kujdesshem tashme duhet te kene kujdes se do tu kushtoj shtrenjte nje goditje me keto “tanke te vegjel”


S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.