E dini sa ka kushtuar projekti i “Rikonceptimit te Qendres Fier!?

E dini sa ka kushtuar projekti i “Rikonceptimit te Qendres Fier!?

803
SHPËRNDAJE

Keshilli i bashkise Fier ka miratuar ne mbledhjen e fundit projektin e Rikonceptimit te qendres se Fierit. Rikonceptimi i qendres se Fierit eshte projekti pas perzgjdhjes nga konkursi i zhvilluar disa muaj me pare ne bashkine Fier. Hartues i projektit te qendres eshte nje studio italiane ne koperacion me arkitekt shqiptar dhe studio vendase.Vetem projekti ne fjale i ka kushtuar Bashkise 10 milion leke te reja. Kryeministri Edi Rama gjate konsultimeve me publikun ne Fier per buxhetin 2018 ka mbeshtetur kete projekt duke garantuar edhe zbatimin e tij ne vitin ne vazhdim si projekti i Fierit te ardhshem modern dhe me nje gjanice te paster nga ndotja dhe nga ndertimet prane brigjeve

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.