Drejtonte i dehur dhe nuk i ndaloje policisë,arrestohet Fieraku

Drejtonte i dehur dhe nuk i ndaloje policisë,arrestohet Fieraku

573
SHPËRNDAJE

Fier! 

Nuk u ndalon shërbimeve të policisë,por pasi kapet nga policia rezultoi se drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Arrestohet në flagrancë drejtuesi i mjetit.

 

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-Ardian Kulla, 35 vjeç, banues në lagjen “Liri Gero” Fie.

 

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë natës, duke drejtuar mjetin tip Benz me targa AA 646 LM, nuk i ka ndaluar shërbimeve të policisë në vendin e quajtur “Vija e Ngjalës”.

 

Pas ndjekjes dhe kapjes nga shërbimet e policisë, rezultoi se shtetasi Ardian Kulla, drejtonte mjetin nën ndikimin e alkolit.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga Nenet 291e 242 të Kodit Penal.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.