Drejtonin makinen te dehur dhe pa leje drejtimi,arrestohen

Drejtonin makinen te dehur dhe pa leje drejtimi,arrestohen

647
SHPËRNDAJE

Drejtojnë mjetin në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi, arrestohen në flagrancë nga policia. 

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasit:

 

1.Agron Xhemili, 66 vjeç, banues në fshatin Fermë Çlirim,Fier, pasi:

 

Në fshatin Zharrëz, është kapur nga patrulla e policisë rrugore duke drejtuar automjetin tip Opel me targa FR 3151 C, nën ndikimin e alkolit në masën 0.94 mg/l. (Neni 291 i Kodit Penal).

 

2.Shaban Grembi, 60 vjeç, banues në fshatin Belinë, Patos, pasi:

 

Në vëndin e quajtur “Marinëz”, është kapur nga patrulla e policisë duke drejtuar motomjetin tip Dayang, pa leje drejtimi. (Neni 291i Kodit Penal).

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.