Donte te fuste droge ne burgun Fier arrestohet 28 vjecari

Donte te fuste droge ne burgun Fier arrestohet 28 vjecari

337
SHPËRNDAJE

Më datën 02.05.2017, nga ana e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: 

-Mehmet Dylgjeri, 28 vjeç, banues në lagjen “Partizani” Elbasan.

 

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kuntrollit në hyrje të takimeve me personat që vuajnë denimin në I.E.V.P Fier, i’u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës matriale 4.65 gram lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

 

Materialet i kaluan Prokuririsë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Proddhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në institucionet e ekzekutimeve të vendimeve me burgim” parashikuar nga Nenet 283/1. 324/a të Kodit Penal

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.