Digjet autobuzi ne Malas , Mallakaster dalin ne panik udhetaret

Digjet autobuzi ne Malas , Mallakaster dalin ne panik udhetaret

2394
SHPËRNDAJE

Fier
Informacion paraprak
Në datën 24.05.2017, ora 09:05, mjeti tip autobuz me targa AA 502 BE, që drejtohej nga shtetasi H.H, duke udhëtuar me pasagjerë nga Fieri për në Përmet, në fshatin Malas, Mallakastër, ka marë flakë në ecje e sipër.
Pasagjerët kanë zbritur të gjithë nga autobuzi dhe nuk kanë probleme për shëndetin.
Ne vendngjare kanë shkuar shërbimet zjarrfikëse dhe shërbimet e policisë.
Paraprakisht dyshohet se mjeti ka marë flakë në ecje e sipër si pasojë e një difekti teknik.
Po punohet nga grupi hetimor për zbardhjen e shkaqeve të renies së zjarrit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.