Digjen dhjetëra rrënjë ullinj në Patos,Fier

Digjen dhjetëra rrënjë ullinj në Patos,Fier

355
SHPËRNDAJE

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një zonë me ullinj në qytetin e Fierit dhe më konkretisht në Patos.
Si pasojë e zjarrit dhjetëra rrënjë me ullinj janë djegur ndërsa zjarri po përhapet me shpejtësi saqë po rrezikohen edhe banesat që ndodhen pranë.
Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse, të cilat po punojnë për neutralizimin e flakëve, ndërsa nuk dihet ende nga çfarë është shkaktuar kjo situatë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.